![](https://centrum-ppp.pl/wp-content/uploads/2023/08/64cbb6cbb865a_o_large.jpg)
Szpital Powiatowy w Bochni oddał do użytku pacjentom i gościom szpitala, parking wybudowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. 37 miejsc postojowych, w tych 8 dla osób z niepełnosprawnościami, zlokalizowane jest od strony ulicy Krakowskiej. Postój na czterech miejscach dla niepełnosprawnych od strony ulicy Świętokrzyskiej jest bezpłatny.
Wjazd na parking zlokalizowany na lekkim wzniesieniu nie będzie problemem nawet zimą, bowiem wykonawca zastosował maty grzewcze tworząc podgrzewany podjazd.
Za pierwsze 15 minut postoju na nowym parkingu kierowcy nic nie zapłacą, za kolejne naliczana będzie opłata.
Oddanie tej inwestycji jest pierwszym etapem w reorganizacji miejsc postojowych wokół szpitala. Dyrekcja już przygotowuje projekt, w ramach którego będą uporządkowane wszystkie miejsca parkingowe wokół lecznicy. Jest ich sporo, bo ponad 200.
fot. www.bochnia.naszemiasto.pl